Vařila Lištička...

Zapečené naládované papričky

28. ledna 2012 v 20:39 | E-Lištička
Již kolik dní mě pronásledovala ukrutná a neovladatelná chuť zapékat. Snad způsobená tím, že jsem bytostně toužila ozkoušet novou nádhernou fialovou zapékací misku, kterou mi nadělil Ježíšek. Snad tím, že až do letošních Vánoc jsem neměla pořádně v čem zapékat, a tudíž jsem na všechny zapečené dobroty musela na čas zapomenout. Kolem trouby jsem dychtivě kroužila jak vesmírná tělesa okolo centra černé díry a jen jsem čekala na okamžik, kdy budu nucena sklouznout do centra jejích nástrah. Pak přišel ten den. Na kredenci přede mnou ležely tři vydlabané papriky, vedle nich miska uvařené cizrny a adzuki fazolek, okolo poházená rajčata, pórek a sýr. A já se vrhla do nástrah trouby i vlastní fantazie.

Zázvorové tempeh-špízky

3. prosince 2011 v 20:56 | E-Lištička
Opět další recept s trochu exotickým nádechem, ve kterém představím u nás méně známou potravinu tempeh.

Cestou kolem Indie...

19. listopadu 2011 v 15:22 | E-Lištička
Dnešní dávka receptů bude v orientálním stylu: Banánovokokosová omáčka s tofu a cuketové "cosi". Oba recepty jsem "ulovila" na víkendovce Letní školy rozvojové spolupráce, a přestože možná vypadají na první pohled poněkud šíleně, pro vaše chuťové pohárky budou rozhodně ojedinělým (a snad příjemným) zážitkem.

Zázvorová limča, či dle libosti čaj....

21. srpna 2011 v 20:16 | E-Lištička
V parnu horkých letních dní, které již bohužel pominuly a vystřídal je jen jeden velký dešťový mrak táhnoucí se napříč týdny, vytáhla jsem ze své dávno "zahrabané" paměti recept na domácí zázvorovou limonádu. Věřím, že i pokud se rozhodnete tento recept vyzkoušet ihned, rozhodně nebudete litovat, protože zázvorová limonáda dokáže osvěžit i prohřát zároveň. Ostatně - pro velké zmrzlíky přikládám i kouzelnou přeměnu receptu na limonádu na recept na výborný čaj.

Rybízový koktejl z vanilkového sojového mléka

12. července 2011 v 22:11 | E-Lištička
Rychlé, dobré, osvěžující...A stojí za vyzkoušení :)

Potřeby(množství nepíšu - vařte dle chutí a možností):
  • Vanilkové sojové mléko (seženete v supermarketech nebo DM drogerii - ne, nechci dělat reklamu, ale opravdu tam mají opravdu levné sojové mléko v biokvalitě...tip: zajímavé by mohlo být např. i čokoládové sojové mléko...)
  • Rybíz (možné samozřejmě i jiné ovoce)
  • Něco na oslazení - opět favority med nebo hnědý cukr
  • Může být: libovolný ovocný džus - já k rybízu použila hruškový, jiné kombinace samozřejmě taky možné, zajímavé by mohlo být i přidání vhodného koření - co třeba skořice? Chcete koktejl studenější? A máte led?...
Postup:
  1. Vše do mixéru a mixovat....
  2. Nalít do skleniček a už jen vychutnávat.... :)
koktejl

"Zelený kaviár"

12. července 2011 v 21:39 | E-Lištička
Recept převzatý z kuchařky "Tak tady jsou ty slíbené recepty na cukety, paní Ehmová" od Jany Štěpánkové. Již při prvním ochutnání "výsledku" se mně i zbytku rodiny(která - což nepopírám - slouží tak trochu jako má "soukromá sbírka" kulinářských pokusných králíčků) okamžitě vybavilo známé heslo "v jednoduchosti je krása" - zde konkrétně se v jednoduchém cuketovém receptu skrývá až překvapivě úžasný chuťový zážitek.

Avokádový puding

3. července 2011 v 23:07 | E-Lištička
První recept v rubrice:) Inspiraci jsem načerpala z anglicky psaného blogu http://www.pure2raw.com/ , ovšem "krapet" jsem si to upravila do podoby sladkého skořicovo limetkového pudingu, který zachutnal i " méně alternativně" laděnému zbytku rodiny....

Bílkoviny v novém kabátě

17. června 2011 v 17:39 | E-Lištička
Každý ví, že bílkoviny jsou pro naše tělo důležité. Taktéž asi každý ví, že je najdeme v mase. Stejně tak asi většina lidí ví, že vegetariáni jsou lidé, kteří maso nejedí. Odkud tedy berou své bílkoviny? A jsou alternativní "cesty k bílkovinám" jen pro vegetarriány, vegany a jiné "potrhlé blázny" nebo můžou zajímavě zpestřit jídelníček i průměrnému všežravci?
První článek v rubrice "Vařila Lištička..." je věnován právě alternativním potravinám, které mohou při vaření nahradit maso jakožto zdroj bílkovin. Také chci ukázat, že vegetariánská strava není jen nudnými variacemi na "sojové maso po milionté" zředěnými smažákem, naopak - nabízí až překvapivě pestrou škálu potravin, jídel i pochutin, dává možnost zpestření jídelníčku i pro nevegetariány. Tímto článkem rozhodně nechci nikomu vnucovat vegetariánskou stravu, jen chci poukázat na její, pro mnohé netušené, možnosti.
 
 

Reklama