Mezi řádky...

Týdenní jídelníček k lepší společnosti

3. října 2011 v 19:45 | E-Lištička
trochu spožděný článek na téma Společnosti

Sladké vzpomínky na slunnou Italii a tisíce předsevzetí na další rok

20. srpna 2011 v 20:35 | E-Lištička
Na mé z autobusu rozlámané kosti teď po týdnu opět dopadly paprsky českého slunce, vzpomínky na nádherný týden v italském městečku Caorle se tak pomyslně přesunuly do krabičky nostalgických vzpomínek, kterou budu čas od času otvírat v příjemných chvílích relaxace či při prohlížení fotografií, kterých jsem si přivezla nemálo(a z kterých se pro vás pokusím "sestříhat" první díl cestopisu "Pohledy z cest"). Ach jak mi bude chybět ta sladká studená italská zmrzlina, večerní procházky městečkem zakončené posezením u šálku geniální kávy...

...po dlouhé době opět vítr ve vlasech....

20. července 2011 v 8:00 | E-Lištička
...zatímco v plicích po tomto zážitku spíše chyběl. Taky vás občas z ničeho nic něco napadne (stejně jako Newtona gravitace úderem jablka do spící palice) nebo si vzpomenete na něco, co jste rozhodně chtěli už dávno udělat, ale pořád odkládali, ale najednou máte absolutně neuvěřitelné nutkání to konečně spáchat? Tenhle pocit zná snad každý člověk, který sužován klecí všedního stereotypu, touží alespoň někdy z této útulné kobky již léta budované tradicemi a zvyky vypadnout. (I když pro úplnost a spokojenost anti-generalizační povahy nutno zdůraznit, že existují i jedinci, kteří si ve stereotypním vězení přímo libují!). Ovšem většina lidí se asi zalekne zubatého prudérního okolí a raději moc nevykukuje, protože co by si o takových "vykukujících hlavičkách" pomysleli sousedi? (Vzpomínám si na jednu minsénku ze Simpsonových: "Alarm! Pozor! Samostatné myšlení!")

Plány se občas hroutí jako domečky z karet...

3. července 2011 v 21:25 | E-Lištička
Ano, slibovala jsem +/- 200 slov...Ovšem s vidinou volného víkendu, s představou načerpané energie...teoreticky, říkala jsem si, budu mít času haba děj! A praxe? Jak jinak než jiná... Z eltní školy jsem přijela totálně vyčerpaná, víkend jsem strávila spaním a vyřizováním nutných "popříjezdových povinností" - vybalování, vyprávění, návštěva u babičky...Situace teď: Za chvíli končí týden, víc věcí mám nehotových než dokončených, vygumovansot z únavy ještě zdaleka nevymizela, energie se pohybuje kdesi okolo bodu 0.... Nápad na téma "Seriály" sice byl(tedy vlastně stále je), ovšem čas, energie a bohužel ani chuť moc ne.... Poprvé tedy porušují své předsevzetí napsat +/- 200 slov ke akždému tematu týdne....Jak rychle jsou předsevzetí do kytek! Ovšem enbudu vás dále hltit svými výčitkami svědomí, raději se naladím na vlny optimismu - za pár hodin je nový týden a s ním přichází nové téma týdne, kterým vám snad vše vynahradím. Prozatím se pokusím alespoň o chabou kompenzaci v podobě slíbeného recetu na avokádový pudding. Aaa...samozřejmě nesmím zapomenout na poděkování všem, kteří zatím nezanevřeli na můj blog a pokračují v jeho návštěvách (a samozřejmě vítám i náhodné kolemjdoucí, kteří by řady pravidelnějších čtenářů mohli rozšířit:P )....Přestože návštěvnost je sice vcelku stabilní, či dokonce stoupá, komentáře se příliš nemnoží....Proto vás opět vybízím - Dejte o sobě vědět "nahlas" ! Děkuji. :)

Pozdravy od Vsetína!:)

29. června 2011 v 13:45 | E-Lištička
Sice jsem před odjezdem ťukala rychlou zrávu o tom, že odjíždím a psaní článků tedy bude mít na týden pauzu, ovšem situace se nakonec vyvrbila tak, že v hájence, kde jsme ubytovaní, plus mínus funguje wifi, takže toho mohu zenužít a napsat malý článek :). Píšu malý článek, přesnější by bylo možná napsat "článeček", protože wifi zde opravdu je, ale volného času se mi příliš nedostává... Letní škola rozvojové spolupráce má opravdu velice nabitý program - přednášky, týmové hry, venkovní aktivity(např. dnešní fotbal hraný s vlastnoručně vyrobeným míčem - vyroben po vzoru afrických lidí, kteří nemají na koupi míče prostředky a tak si vyrábí vlastní míče z odpadků, v našem případě novinového papíru, igelitu a nitě, a také s poněkud upravenými pravidly - hráli jste někdy tak, že jednu nohu máte dohromady spojenou s nohou někoho dalšího?...), práce na vlastních projektech...je toho spousta a do toho jako "třešničky na dortu" překrásné prostředí s jedinečnou atmosférou a banda úžasných lidí....Více se dozvíte z reportu, který napíšu po skončení školy, pěkně doma, až budu mít již celý program za sebou a budu tak moci celkový dojem zhodnotit opravdu objektivně, s menším odstupem a nadhledem. Tak zatím - mějte se :)

PS: Možná, ale opravdu jen MOŽNÁ, stihnu vytvořit ještě dalších +/- 200 slov na téma týdne!

Odjeeezd...

26. června 2011 v 7:15 | E-Lištička
...na Letní školu rozvojové spolupráce. Notebook sice jede se mnou, ovšem v celém blízkém okolí prý není ani stopa po signálu - což znamená, že tento blog čeká týdenní pauza (návrat v pátek pozdě večer, nevím, jestli budu schopná hned psát...Ale nejpozději o víkendu to zas rozjedu naplno!). Ovšem nezoufejte a nezanevřete na tento blog, moji milí čtenáři! (a že dle žebříčků na blog. cz Vás tu není zas tak málo! ;)) Hned po mém návratu Vás čeká nový recept(na VÝBORNÝ domácí avokádový puding, hmmm...), článek o jednom výborném básníkovi, který v našich končinách dle mých zkušeností nepatří k nejznámějším, ovšem domnívám se, že je to dost škoda, dále pak snad nějaká ta povídka, nových 200 slov o... tematu týdne a samozřejmě report z Letní školy pořádané Přírodovědeckou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci...Tak zatím! :)

Mít za sebou krásný den...

17. června 2011 v 23:29 | E-Lištička
...je absolutně uvolňující pocit. Již ráno jsem se vzbudila s pocitem, že mám skvělou náladu a nenechám si ji za žádnou cenu zkazit - což se mi, řekla bych, až na malé mráčky, jež na chvíli zastínili můj dnešní nehynoucí, bezmezně idealistický optimismus, vcelku povedlo. Krásný den plný krásných zpráv, energie, nápadu, prožitků... Hezka známka z nemčiny, zítra výlet do Liberce, uspěšné sundání nastřelenych náušnic a koupení nových, které přišly do oušek místo původních....Pozdravení s malými králíčky u babičky na zahradě (jak roztomilá jsou ta zvědavá ouška, hopsání po králíkárně...!), posezení v trávě, příjemné šimrání paprsků po tváři....Na můj blog dle statistických údajů v žebříčcích chodí pravidelně hned několik lidí - Co víc si po ani ne týdnu "provozu" přát? Jen škoda, že komentáře příliš nepřibývají...Lidičky jestli tu jste, prosím pište! Vykřičte svou přítomnost do světa!:) Nevadí, že komentář nebude pochvalný....Každý názor je lepší než žádný, snesu kritiku, poněvadž - jak pravý staré čínský přísloví - "Kdo kritizuje je mým učitelem..." Učte mě mí čtenáři! Tak rásný den je třeba zapít - mém případě šálkem Sahlebu (Pro ty, jež s touhle dobrůtkou ještě neměli tu čest - jedná se o rozemletý kořen speciálního druhu orchideje, rozmíchaný v uvařeném mléce s mandlemi, skořií a rozinkami...Konzistencí připomíná hodně řídkou krupicovou kaší....Je to výborné, sladké a navíc prý nápoj má afrodiziakální účinky! - Škoda jen, že tu není můj přítel, abych poslední tvrzení ověřila v praxi...;) ).....Přeji všem tedy krásný den, krásný večer, krásné ráno či zkrátka krásný život, mír ve světě a mějte se rádi! :))

Svět patří koenzymu A....

16. června 2011 v 21:10 | E-Lištička
Školní maraton končí. Uzavření klasifikace v úterý...K třeťáckým ouškům pronikají zprávy o výsledcích státních maturit...

Kompozici začínáme úvodem...

11. června 2011 v 17:24
"Kompozici začínáme úvodem...", přednáší učitelka na hodině slohu a já, inspirována a povzbuzena jejím výkladem, hbitě pokládám pero k papíru a začínám.
 
 

Reklama