Únor 2012

"Cobykdyby”...aneb +/- 600 slov o civilizačním naturalu 95

19. února 2012 v 17:52 | E-Lištička |  Filosofické frčky
"Co by se stalo, kdyby..." zákeřná magická formulka, která dokáže fantazírující bytost uvěznit na hodiny, dny, ba i roky do neproniknutelného a neopustitelného vězení, v němž jedinou životní náplní je neustálé stavění dalších a dalších vzdušných zámků, jejichž reálná realizace však i s časem utíká mezi prsty. Magická věta, která však přesně podle "jinjang" principu nepřináší jen zlé spoutání do denního snění, ale zaplavuje kouzelníka i přívaly inspirační pohonné energie, stejně jako benzín automobilu umožňuje pohyb vpřed.

Nejvíc nejzoufalejší článek

5. února 2012 v 19:00 | E-Lištička |  Povídky, fejetony, (pseudo)básně
Přestože, či možná právě díky tomu, že mě při pohledu na nové téma týdne zachvátil šok smísený s bezradným smutkem, rozhodla jsem se i bez potřebné dávky inspirace a pisálkovského sebevědomí sepsat ten nejvíc nejzoufalejší článek ever. (Ach odpusťte mi do českého projevu zanesený anglický výraz, tato stylistická nečistota je pouze projevem mé zoufale malé slovní zásoby, která postrádá český výraz, který by do dané věty padl jako prdel na hrnec, tedy stejně dobře jako invazní "ever").

Nezávislá rockovka Pankix

4. února 2012 v 20:53 | E-Lištička |  Legální Lištička
Tramtadá - a přichází první kapela, o které je v nové rubrice Legální Lištička uveřejněn článek. Jako praví vlastenci vyplujeme z českých vod a hned přirazíme na břehu kapely Pankix, na níž jsem víceméně náhodou narazila na serveru bandzone.cz

Ve stínu cumulonimbu se zrodila genialita...

4. února 2012 v 20:49 | E-Lištička |  Legální Lištička
Ano, i já, jinak téměř neotřesitelně optimistická bytost v posledních dnech upadám do existenčních depresí při pomyšlení na dění okolo autorských práv, dohody ACTA a skupiny Anonymous. Nevím, jeslti se mám dřív bát prvního světového internetového válečného konfliktu nebo toho, jak mi nevrlý celník bude projíždět notebook při cestě z vlasti.