Leden 2012

Zapečené naládované papričky

28. ledna 2012 v 20:39 | E-Lištička |  Vařila Lištička...
Již kolik dní mě pronásledovala ukrutná a neovladatelná chuť zapékat. Snad způsobená tím, že jsem bytostně toužila ozkoušet novou nádhernou fialovou zapékací misku, kterou mi nadělil Ježíšek. Snad tím, že až do letošních Vánoc jsem neměla pořádně v čem zapékat, a tudíž jsem na všechny zapečené dobroty musela na čas zapomenout. Kolem trouby jsem dychtivě kroužila jak vesmírná tělesa okolo centra černé díry a jen jsem čekala na okamžik, kdy budu nucena sklouznout do centra jejích nástrah. Pak přišel ten den. Na kredenci přede mnou ležely tři vydlabané papriky, vedle nich miska uvařené cizrny a adzuki fazolek, okolo poházená rajčata, pórek a sýr. A já se vrhla do nástrah trouby i vlastní fantazie.

Kbelík-had-sirky-stopky-zmizík

26. ledna 2012 v 19:00 | E-Lištička |  Filosofické frčky
Je den a vše je šedivé, na město padl pochmurný smog, ve kterém poutníkovi nezbývá než slepě bloudit, hledat svou cestu labyrintem ulic a zakopávat o odpadky poházené okolo. Šel, rukama tápaje před sebou, odkopl plastový kýbl a náhle...! Padá k zemi, rázně zastaven kořenem stromu. Plazí se podél jeho nohou, objímá jeho zvrásněné tělo, naslouchá tepu mízy pod kůrou, naslouchá syčení...

Vánoce u/od Lišky

2. ledna 2012 v 19:25 | E-Lištička |  DIY
Trochu pozdě, ale přeci - na začátek nového roku trochu zavzpomínám na Štědrý den a na dárky které sem letos ve jménu hesla "Udělej si sám" vyráběla a rozdávala vybraným členům rodiny (tj. těm, kteří šperky nosí...přeci jen jsem měla pocit, že děda nebo tatínek mé andšení do cetek všeho druhu příliš nesdílejí...)... Pro výrobu šperků jsem použila v současné době poměrně populární křišťálovou pryskyřici, i když trochu netradičním způsobem - rozhodně jsem se totiž neomezovala na pouhé zalévání fotek slavných osobností, jak je tomu nejčastěji k vidění. Ale dost povídání, směr inspirace!