Říjen 2011

NE-DÝ-CHAT!!!!!

30. října 2011 v 14:14 | E-Lištička |  Povídky, fejetony, (pseudo)básně
Vzhledem k množství informací a doporučení ohledně zdravého stylu života, které se na běžného civilizovaného člověka valí snad ze všech možných i nemožných světových stran, nemohla jsem ani já (jinak všem mediálním masážím v celku odolná) nepodlehnout zájmu o svého těla i ducha - a především tedy o jejich bezvadnou kondici.

Malá blbůstka I.

16. října 2011 v 21:23 | E-Lištička |  Povídky, fejetony, (pseudo)básně
Mám všechno, po čem prý touží každý chlap
krásnou tvář, tělo a i rozum snad!
Však v životě, kde tělo otvírá mi brány,
tam rozum se jim úpěnlivě brání!
Jindy zas je mozek přímo na překážku,
to tam, kde nepotrpí si hrdost na přetvářku...
Nemám to tedy v životě vůbec jednoduché,
přestože leckdo by řekl, že jen "proplouvám si vzduchem"
Prý "holka jen se mrkni do zrcadla -
samý vnad a nikde hanba!"
Když však rozum z těla promluví
všechny naděje jsou rázem v...VE KŘOVÍ!

+/- 200 slov o...Pastelkách

16. října 2011 v 21:16 | E-Lištička |  +/- 200 slov o...
Šedivé počasí. Šedivé listí všude na silnici. Podívej, na zemi pastelka! A druhá! Usměvavý obličej složený ze samých pastelek. A šipka ukazující...tam! Malá Magda se rozběhla směrem k tunelu. Tma, jen drobky z pastelek a barevné lampionky září a vedou ji k myší dírce na konci tunelu. Podhrabat! Vzdálená myšlenka, všude melodie z hrací skříňky. Madlenka ze všech sil hrabe, hlína rychle přibývá za jejími zády. Vítr! Světlo! Cítím květiny, dívenka se protáhla vytvořenou cestičkou ladněji než lasička norou. Zatmění.

DIY kolekce "Život bez elektřiny"

9. října 2011 v 19:34 | E-Lištička |  DIY
Život bez elektřiny - je to vůbec možné? A nemyslím tím to, zda je naše zhýčkaná civilizace schopna přežít bez žárovky a počítače. Myslím tím mnohem absolutnější význam bezelektrické myšlenky. Elektřina je všude - a slovem všude myslím opravdu VŠUDE. Pomocí elektřiny mozek komunikuje a ovláda zbytek těla všech živočichů, elektrické vlnění prostupuje každým koutem naší planety, i v rostlinách můžeme najít stopy elektrického napětí. Kdyby vymizela elektřina, vymizel by životrozplynul by se, nastala by absolutní, všudypřítomná smrt. A přesně tímto stavem "Života bez elektřiny", rozplynutím a neexistencí života se vzpomínkou na jeho bývalou slávu, jsem se nechala volně inspirovat a vytvořila jsem originální kolekci šperků a jednoho bytového doplňku.

Týdenní jídelníček k lepší společnosti

3. října 2011 v 19:45 | E-Lištička |  Mezi řádky...
trochu spožděný článek na téma Společnosti