Sladké vzpomínky na slunnou Italii a tisíce předsevzetí na další rok

20. srpna 2011 v 20:35 | E-Lištička |  Mezi řádky...
Na mé z autobusu rozlámané kosti teď po týdnu opět dopadly paprsky českého slunce, vzpomínky na nádherný týden v italském městečku Caorle se tak pomyslně přesunuly do krabičky nostalgických vzpomínek, kterou budu čas od času otvírat v příjemných chvílích relaxace či při prohlížení fotografií, kterých jsem si přivezla nemálo(a z kterých se pro vás pokusím "sestříhat" první díl cestopisu "Pohledy z cest"). Ach jak mi bude chybět ta sladká studená italská zmrzlina, večerní procházky městečkem zakončené posezením u šálku geniální kávy...Mé meditační vzpomínkově příjemné rozpoložení mírně kazí fakt, že letní prázdniny se opět blíží ke konci...I když "kazit" asi není to správné slovo - nový školní rok znamená také nový začátek a nový začátek je vždy příslibem nového, lepšího života - ať už efektivnějšího trávení času, nových zájmů, kontaktů, příležitostí.... A to vše prolnuto se starými známostmi, prostředím i vzpomínkami. Ideální příležitost pro předsevzetí... Pro nás, študáky, možná lepší než Silvestr - koneckonců život nám diktuje školní rok a navíc z oslav nového roku si toho velká část z nás stejně mnoho nepamatuje...Takže více pohybu, více studia, směle k cíli, méně lenošení....

Mým prvním takovým předsevzetím je vyzkoušení detoxikace. Mnoho se o ní mluví, existují její odpůrci i zastánci... A není lepší způsob jak si ověřit pravdu než vlastní zkušenost, krom toho třídenní pauza a odpočinek od těžkých jídel běžných dní tělu určitě neuškodí. S chutí tedy do tří dnů plných ovoce, zeleniny, rýže a sojových nápojů!
Pokud se mi detoxikace osvědčí, zkusím jí čas od času zařadit do svého běžného života...O průběhu a případných receptech, na které tímto způsobem přijdu, vás budu samosebou informovat.

Kromě detoxikační diety s jídlem souvisí ještě několik nových receptů, které se mi podařilo po různu nasbírat - mimojiné výroba domácího sojového mléka, brownies z červené řepy a mých milovaných vegeburgerů... A které postupně, jak je budu doma zkoušet, budu zároveň sdílet i s vámi, čtenáři...Chystá se též několik nových povídek, snad nějaká ta úvaha a po dvoutýdenní pauze snad i +/-200 slov na téma týdne...A nakonec další předsevzetí: dost slibů a hybaj do práce!

pozdrav z italie

Poslední pohled na italském slunci...

A na závěr anketa: Prosím odpovězte jednoduchou otázku, chci si udělat krátký přehled nejen or reálné návštěvnosti, ale i o tom, na které rubrice mám nejvíce zapracovat atp... Zkrátka potřebuji určit nový, lepší směr =)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama