Nouvelle Vague - Můj "nový" hudební objev...

23. června 2011 v 20:36 | E-Lištička |  Kulturní (vy)žití
...který si již nějakou dobu pohrává s mými smysly, když mi na cestách hraje do sluchátek. Skvělý tip pro každého, kdo má rád energickou, hravou, jiskrnou hudbu, která člověka přímo nabije pozitivní náladou!:)

Nouvelle Vague je francouzská new wawe formace, jež se ve světe proslavila především svými velice originálními úpravami slavným punkových melodií. A o tom, že tyto covery jsou opravdu svérázným pohledem na známé hity, vás přesvědčí již několik prvních minut poslechu. Jejich hudba člověka přímo nutí k pobrukování si a prozpěvování, ne-li přímo k tanci. Výborně se hodí k atmosféře letních dnů, ovšem dokáže rozehřát i v nejtužších mrazech. Zajímavostí je, že všechny zpěvačky působící v této formaci zpívají zásadně jen písně, jejichž originální verze nikdy předtím neslyšely - to aby výsledný remake skýtal opravdu unikátní pohled na danou skladbu.

Ale dost slov...odjakživa platí, že hudbu odjakživa hodnotíme ušima, nikolik očima, přikládám tedy několik videoukázek, ze kterých nejlépe načerpáte atmosféru hudby Nouvelle Vague, a hned poznáte, zdali je toto váš "šálek kávy" (či spíše čaje s chuťovým podtónem žhavé, horké exotiky? )

První song: videoklip k písni Eisbaer, původní píseň je od kapely Grauzone(o, v písni se zpívá o tom, že zpěvák(v případě Nouvelle Vague zpěvačka), by chtěl být ledním medvědem...


Další zajímavou písní(a vlastně první, kterou jsem od Nouvelle Vague slyšela) je úprava původně punkového songu od kapely Dead Kennedys - Too drunk to fuck ( originál: http://www.youtube.com/watch?v=l7TWLxCIgwE ). Tuto píseň chytili Nouvelle Vague opravdu za trochu jiný (poněkud "šílenější") konec, posuďte sami:

A do třetice všeho moje milovaná Friday night saturday morning, původně od The Specials (http://www.youtube.com/watch?v=P2df30y9sMQ). Zde Nouvelle Vague pojali celou píseň o poznání melodičtěji:

Pokud vás již tyto ukázky navnadily k dalšímu poslechu, či chcete ještě zkusit poslech několika dalších skladeb a až pak se rozhodnout, co si o Nouvelle Vague budete myslet, mohu doporučit ještě písně: I Melt With You(tu jste mohli zaslechnout např. ve filmu Mr. & Mrs. Smith), I Just Can`t Get Enough, Dance with me(doporučení s velkým vykřičníkem! ;) ) nebo Making Plans For Nigel. A nebo nějakou jinou, kterou si najdete...:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama